HIPAC DGYF-500B 500W Handheld Induction Sealing Machine for 10-35mm Diameter Bottles with Low Noise Level
Chengdu Bropak Machinery Equipment Co., Ltd.
Trust Seal
Verified Supplier
Credit Check
Supplier Assessment
Contact Now
Place of Origin : Zhejiang, China
Brand Name : HIPAC
MOQ : 1 unit
Application : Food, Beverage, Commodity, Chemical, Machinery & Hardware
packaging type : Cartons, Bottles, Bags, Film
packaging material : Plastic, Glass, Paper Products
automatic grade : Semi-Automatic
driven type : Electric
Voltage : 110 V, 220 V, 380 V, 110V/220V/50-60Hz
dimension(l*w*h) : 520*330*215mm
warranty : 6 Months
key selling points : Easy To Operate, Low Noise Level
core components : Gear, Bearing
After-sales Service Provided : Video Technical Support, Online support
Sealing Type : Induction Sealing, Heat Sealing
Weight (KG) : 4
Model : DGYF-500B
Materials : ABS
Weight : 4KG
Power : 500W
Diameter : 10-35mm
Speed : 0-3.9s
Contact Now
HIPAC DGYF-500 Handheld Electromagnetic Induction Sealing Machine
Product Overview
HIPAC DGYF-500B 500W Handheld Induction Sealing Machine for 10-35mm Diameter Bottles with Low Noise Level HIPAC DGYF-500B 500W Handheld Induction Sealing Machine for 10-35mm Diameter Bottles with Low Noise Level HIPAC DGYF-500B 500W Handheld Induction Sealing Machine for 10-35mm Diameter Bottles with Low Noise Level HIPAC DGYF-500B 500W Handheld Induction Sealing Machine for 10-35mm Diameter Bottles with Low Noise Level HIPAC DGYF-500B 500W Handheld Induction Sealing Machine for 10-35mm Diameter Bottles with Low Noise Level HIPAC DGYF-500B 500W Handheld Induction Sealing Machine for 10-35mm Diameter Bottles with Low Noise Level HIPAC DGYF-500B 500W Handheld Induction Sealing Machine for 10-35mm Diameter Bottles with Low Noise Level
Technical Specifications
ModelDGYF-500B
MaterialsABS
Voltage110V/220V/50-60Hz
Weight4KG
Power500W
Diameter10-35mm
Packaging & Delivery
Manufacturer Profile
HIPAC DGYF-500B 500W Handheld Induction Sealing Machine for 10-35mm Diameter Bottles with Low Noise Level HIPAC DGYF-500B 500W Handheld Induction Sealing Machine for 10-35mm Diameter Bottles with Low Noise Level HIPAC DGYF-500B 500W Handheld Induction Sealing Machine for 10-35mm Diameter Bottles with Low Noise Level HIPAC DGYF-500B 500W Handheld Induction Sealing Machine for 10-35mm Diameter Bottles with Low Noise Level HIPAC DGYF-500B 500W Handheld Induction Sealing Machine for 10-35mm Diameter Bottles with Low Noise Level
Frequently Asked Questions
Product Tags:
500W Sealing Machine
10-35mm Diameter Induction Sealer
Low Noise Level Foil Sealer
Buy cheap HIPAC DGYF-500B 500W Handheld Induction Sealing Machine for 10-35mm Diameter Bottles with Low Noise Level product
HIPAC DGYF-500B 500W Handheld Induction Sealing Machine for 10-35mm Diameter Bottles with Low Noise Level Images